background

Temiz Kullanım Suyu

TEMİZ KULLANIM SUYU HER EVİN HAKKIDIR

SU KALİTESİ SON BİRKAÇ METREDE BELİRLENİR.

En önemli besin maddesi olan su, bir damak zevki meselesi değildir. Beslenmedeki bireysel tercihlerimizden bağımsız olarak kullanım suyu her gün, her öğünde sağlığımız için önemli bir rol oynamaktadır.

Kullanım suyunun Avrupa'da en sıkı kontrollere tabi olan bir besin maddesi olması şaşırtıcı değildir: Şişe sularındaki beklentilerden daha yüksek beklentilere cevap vermesi gerekmektedir.

Nüfusun geniş bir bölümü sağlık konusunda giderek artan bilinçlenme sayesinde hijyenik kullanım suyunun sağlık açısından ne kadar önemli olduğunun farkına varmıştır. Bununla ilgili olarak da binaların tesisat sistemlerindeki hijyen konusu inşaat sahiplerinin odak noktası haline gelmiştir.

Bina içinde yüksek su kalitesinin temin edilebilmesi için, öncelikle içme suyu dağıtımı planlaması, kurulumu ve işletiminde yüksek standartlara ulaşılması gerekmektedir.

RAUTITAN, bu taleplere tam kapsamlı olarak karşılık verebilen bir sistemdir.

Müşterileriniz bir tesisat sistemine karar verdiklerinde yıllarca kullanım suyunun evlerinde nasıl akması gerektiğine de karar vermiş olurlar. Borular döşendiğinde duvar ve zemin içine gömülür, böylece görülmez hale gelirler. Bu nedenle tesisat sistemini seçerken geleceği de göz önünde tutmak gerekir. Bu da özellikle kurulumların uzun ömürlü olmasına dikkat edilmesi ve geleceğin hijyen standartları için kaynakların şimdiden planlanması anlamına gelmektedir.

Çok yakın bir gelecekte hijyen ile ilgili mevzuat daha da sıkı bir hale gelecektir. Bununla birlikte problemli yerel su kalitesinde mümkün olan en düşük korozyon hedeflenmektedir. Ayrıca tesisat sisteminin hidroliği ile ilgili gereksinimler de artmaktadır.

RAUTITAN tesisat sistemi ile müşterilerinize uzun vadeli güvence sunabilirsiniz.

GEÇME MANŞON BAĞLANTI TEKNİĞİ

GÜVENİLİR, EMNİYETLİ, VERİMLİ, EVRENSEL

Boru boyunun ayarlanması

Geçme manşonun geçirilmesi

Boru ucunun genişletilmesi

HER TALEP İÇİN DOĞRU MALZEME.

RAUTITAN SİSTEMATİK ÇEŞİTLİLİK SUNMAKTADIR.

Fittingin geçirilmesi

Sıkıştırma başlığının yerleştirilmesi

Geçme manşon ve fittingin preslenmesi

background

İÇ DEĞERLER BELİRLEYİCİDİR

GİZLİ OLAN KALİTE GELECEĞİN GÜVENCESİNİ SUNAR

Kalite sadece bir slogan olarak kalmamalı, aksine çeşitli zorlukları ve yüksek talepleri göğüsleyebilmelidir. Çoğu uygulama erişilemeyecek şekilde duvarların veya döşemenin altında kaldığı için, en iyi performans ve en önemlisi sürekli güvenilirlik istemi, belirleyici kriterleri oluşturmaktadır. RAUTITAN eşsiz performans özellikleriyle bütün kalite ölçülerini karşılamakta olup, uzun yıllardan bu yana kendini pek çok kez kanıtlamıştır.

Yüksek kalite belirleyicidir

Performans ve uygulama güvenilirliği, kullanım suyu ve ısıtma sistemlerinin kurulumunda, belirleyici bir rol oynamaktadır. Bu uygulamalar konusunda hiç kimse ödün vermemelidir.

Deneyimli mühendislik hizmetleri, piyasada bulunabilen en iyi malzemelerin uygun şekilde kullanılması, uzun ömür ve güvenilirlik için mükemmel koşulları oluşturmaktadır. Katı rekabet ortamındaki belirleyici avantaj budur. Ve tüm kullanıcılar için, duvar ve zemin ardında gizlenmiş olan teknolojinin, sorunsuz şekilde uzun yıllar çalışacağının güvencesi de bir diğer avantajdır.

Kalite REHAU'da en öncelikli kuraldır REHAU araştırma, geliştirme ve üretimde en yüksek mühendislik deneyimiyle sektöründe kriterler belirlemektedir. Uzun yıllara dayanan deneyim, etkileyici yenilikçilik gücü ve RAUTITAN'ın sürekli gelişimi, teknolojideki lider konumu kanıtlar niteliktedir. Bu da, kusursuz bir kalite yönetimi ile desteklenmektedir.

Çok sayıda kontrol ve kullanım testi, RAUTITAN sisteminin yüksek kalitesini garanti etmektedir. REHAU, fittinglerin ısıl ve mekanik yükleme kapasitesini ve boruların iç basınç dayanımını, kapsamlı ve uzun testlerle belirlemektedir. Böylece emniyet ve işlevsellik zorlayıcı işletme koşullarında bile her zaman karşılanmaktadır.

Başarılı, üniversal bir sistem
RAUTITAN, birbiriyle tamamen uyumlu tekil bileşenlerden oluşan çok sayıda uygulama sunmaktadır.
Her kullanım alanı şartlarına mükemmel uyan, performansı en yüksek hammaddelerden üretilmektedir.
Yenilikçi REHAU teknolojileri, sadece beklenen emniyeti ve kullanım süresini karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda konfor ve ekonomi de sunmaktadır.

Birinci sınıf marka kalitesi
RAUTITAN – milyonlarca kez kanıtlanmış.

BİZ KALİTEYİ KANITLIYORUZ

ZORLU KULLANIM İÇİN TEST EDİLMİŞ

REHAU, tüm ürünlerinin her açıdan en yüksek kalite koşullarını karşılıyor olmasına büyük önem vermektedir; özellikle de dayanıklılık ve kullanım süreleri açısından. Bu nedenle de bütün RAUTITAN bileşenleri, daima en zorlu malzeme kontrol testlerine tabi tutulmaktadır. Örneğin bütün RAUTITAN PX bileşenleri lazer sistemiyle ölçülmektedir.

REHAU polimer malzemelerde çok yönlü deney yapılanmasında çeşitli dayanıklılık testleri hakkında 50 yılı aşkın deneyime sahiptir. REHAU ürünleri, hem REHAU'nun kendi test laboratuarında, hem de kabul görmüş bağımsız enstitülerde, geçerli olan standartlar ve talimatlar kapsamında sürekli kontrol edilmektedir.

Çentik darbe test cihazı, RAUTITAN PE-Xa borularının, şiddetli mekanik darbelere karşı ne kadar dayanıklı olduklarının kanıtıdır:
Borular -30 °C boru sıcaklığında bile bu zorlu dayanıklılık testini, kırılma ve sızdırma olmaksızın başarıyla geçmektedir.

background

Uzun yıllar boyunca güvenilir
Ev tesisatlarında 50 yıl ve daha uzun bir kullanım süresi beklenmektedir. Bunu garanti edilebilmek için, RAUTITAN boruları, uzun süreli testleri geçebilmelidir. Bu testlerde sıcaklık dalgalanmaları,

basınç ve mekanik yüklenmeler uzun sürelerle simüle edilmektedir. Ardından yapılan bir araştırma şunu göstermiştir: REHAU boruları, uzun yıllar boyunca, sıra dışı yüklenmelere bile güvenle karşı koymaktadır.

background

Basınç altındaki borular
Yarılma basıncı testi, REHAU borularını sürekli artan basınç altında zorluyor ve bunların yüksek orandaki sağlamlığını gösteriyor: RAUTITAN fIex borularını patlatabilmek için, oda sıcaklığında, izin verilen işletme basıncının yaklaşık yedi katı kadar bir basınç uygulanması gerekmektedir. RAUTITAN stabil borularındaysa, bu değer çok daha yukarılardadır.

Tanınmış uluslararası denetim ve gözetim kurumları RAUTITAN'ın kalitesini bağımsız raporlarında sürekli olarak belgelemektedirler.

background

Çekme gerilimi altında kendini en iyi şekilde kanıtlıyor
Bir çekme testi makinesi, boruları kontrollü koşullar altında, kopma oluşana kadar boyuna çekmektedir. Bu sırada ortaya çıkan şudur: Çapraz bağlı polietilenden REHAU borularının genleşme kabiliyetleri, metal ve diğer boru hammaddelerinden daha üstündür.
Geçme manşon bağlantı tekniği de, çekme testinden başarıyla geçmektedir: Boru aşırı kuvvetler altında dahi bağlantıdan ayrılmamaktadır.

background
background

RAUTITAN PX genleşme testi
RAUTITAN boruların yanı sıra, bağlantı bileşenleri olan geçme manşon ve fittingler de, zorlu dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır. Bu testlerde yüksek emniyet ve kalitelerini kanıtlayanlar sadece metalik malzemeler değildir. Yeni RAUTITAN PX polimer fittingler ve geçme manşonlar da testlerde gayet iyi sonuçlar elde etmektedirler. RAUTITAN PX geçme manşonun genleşme testi buna bir örnektir: Enjeksiyonla üretimde uzun yıllardan bu yana süregelen deneyim ve doğru malzeme seçimi, polimer geçme manşonun genleşme testinde kanıtlanmaktadır. -10 °C alt işleme sıcaklığında geçme manşon, gerçekte presleme sırasında meydana gelen genleşmeden çok daha fazla genişlemektedir.

background
Rautitan - The new generation

Rautitan - The new generation

Rautitan - The new generation

Raumir A.Ş

Raumir A.Ş. kurulduğu günden bugüne kadar, kalite ve üst derece müşteri memnuniyetini esas hedef olarak belirleyip, üstlendiği projelerde gelişen teknolojiyi kullanarak en uygun çözümleri üretmeyi ve gerçekleştirmeyi temel prensip haline getirmiştir.
Raumir A.Ş. günümüzde, konusunda dünya standartlarındaki çalışmaları ile Türkiye harici birçok dünya ülkesinde de projeler üstlenmektedir.